Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Yukarı Git
Oturum Aç
Bu wiki kitaplığı nasıl kullanılır
Bu wiki kitaplığını bilgi paylaşmak, fikirler üzerinde beyin fırtınası yapmak, bir tasarımla ilgili ekibinizle işbirliği yapmak, kullanım kılavuzu oluşturmak, bilgi ansiklopedisi oluşturmak veya günlük bilgileri kolay erişilebilir ve değiştirilebilir bir biçimde not etmek için kullanın.

Sayfaları düzenleme
Bu sayfayı düzenlemek için, sayfanın başındaki Sayfayı Düzenle simgesini tıklatın. Kullanılabilir tüm komutları görmek için, Sayfa sekmesini tıklatın. Düzenleme yaparken, sayfaya metin girebilir veya tablo ve resim ekleyebilirsiniz. Düzenlemeyi durdurmak için, sayfanın başındaki Kaydet düğmesini tıklatın. Düzenleme sırasında sayfadan çıkarsanız, değişikliklerinizi kaydetmek isteyip istemediğiniz sorulur.

Wiki bağlantıları oluşturma
Başka bir sayfanın adını çift köşeli ayraçlar içinde yazarak sayfayı bu wiki kitaplığına bağlayabilirsiniz. [[ yazdığınızda, wiki, yazdığınız metinle başlayan sayfa adlarını önerir. Ok tuşlarını veya fareyi kullanarak bu sayfalardan birini seçebilir veya yeni bir ad yazabilirsiniz. Yeni bir ad yazarsanız, henüz oluşturulmamış bir sayfaya bağlantı oluşturur. Bağlantılar ]] yazılarak sonlandırılır. Bir alt klasördeki sayfaya veya başka bir listedeki öğeye bağlantı oluşturuyorsanız, bağlantıyı kapatmadan seçili önerilen öğeyi bağlantınıza eklemek için sekme tuşuna basabilirsiniz.

SharePoint'te yalnızca sayfalara değil birçok nesneye bağlantı oluşturabilirsiniz. Birkaç bağlantı örneği:
[[Köpekler]] : Aynı klasördeki Köpekler adlı dosyaya bağlantı.
[[Hayvanlar//Köpekler]] : Hayvanlar adlı alt klasördeki Köpekler adlı sayfaya bağlantı.
[[List:Duyurular/Hoş Geldiniz]] : Bu sitedeki Duyurular listesinde bulunan Hoş Geldiniz adlı öğeye bağlantı.

Bir sayfaya bağlantı oluşturmak ve bağlantının sayfa adından farklı bir metin görüntülemesini sağlamak için, sayfa adından sonra dikey çizgi karakterini (|) yazın ve görüntülenecek metni yazın. Örneği, Giriş adlı sayfayı işaret eden Giriş Sayfası etiketli bir bağlantı oluşturmak için, [[Giriş|Giriş Sayfası]] yazın.

Bağlantı oluşturmaksızın çift açılış ve kapanış köşeli ayraçlarını görüntülemek için, ayraçlardan önce ters eğik çizgi yazın. Örneğin, \[[ veya \]].

Sayfa oluşturma
Wiki kitaplığınızda yeni bir sayfa oluşturmanın başlıca iki yolu vardır:
  1. Var olmayan bir sayfaya bağlantı oluşturma ve sonra sayfayı oluşturmak üzere bunu tıklatma:
    Önerilen sayfa oluşturma yolu budur, çünkü kişilerin başka bir sayfanın bağlantı oluşturduğu sayfayı bulmaları daha kolaydır. Henüz var olmayan sayfaların bağlantıları kesikli alt çizgiyle gösterilir.

  2. Başka hiçbir sayfaya bağlantısı olmayan bir sayfa oluşturma:
    Site Eylemleri menüsünde, Yeni Sayfa'yı tıklatın. Bir ad girmeniz istenir ve sonra geçerli wiki kitaplığında bu sayfa oluşturulur.

Wiki kitaplığınızı yönetme
Herhangi bir sayfanın Sayfa sekmesinde Tüm Sayfaları Göster'i tıklatarak wiki kitaplığınızdaki sayfaları yönetebilirsiniz.

Sayfayı geri yükleme
Bir sayfanın önceki bir sürümünü geri yüklemeniz gerekirse, sayfanın en üstündeki Sayfa sekmesinde Önceki Sürümler'i tıklatın. Ardından sürümlerden herhangi birini tıklatarak sayfanın söz konusu zamandaki halini görebilirsiniz. Bir sürümü geri yüklemek isterseniz, o sürümü seçin ve araç çubuğunda Bu sürümü geri yükle'yi tıklatın.

Gelen bağlantıları görüntüleme
Sayfanın en üstündeki Gelen Bağlantılar'ı tıklatarak hangi sayfaların geçerli sayfaya bağlantı oluşturduğunu görebilirsiniz. Bu işlem bu sayfaya bağlantısı olan tüm sayfaları gösterir.


Microsoft SharePoint Foundation tabanlı wiki kitaplıklarını kullanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft SharePoint Foundation sayfalarından birinde Yardım'ı tıklatın.