Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Yukarı Git
Oturum Aç
Wiki kitaplığınıza hoş geldiniz!
Bu sayfanın üst kısmındaki Düzenle seçeneğini tıklatarak işe başlayabilir ve bu sayfaya içerik ekleyebilir veya Bu Kitaplık Nasıl Kullanılır bağlantısını tıklatarak wiki kitaplıkları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Wiki kitaplığı nedir?

Wikiwiki, Hawaii dilinde hızlı anlamına gelir. Wiki kitaplığı, kullanıcıların herhangi bir sayfasını kolayca düzenleyebileceği bir belge kitaplığıdır. Varolan sayfalar arasında bağlantılar oluşturularak ve varolan veya yeni sayfalara bağlantılar kurularak kitaplık organik bir şekilde büyür. Kullanıcı henüz oluşturulmamış bir sayfaya bağlantı bulursa, bağlantıyı izleyip sayfayı oluşturabilir.

İş ortamlarında, wiki kitaplığı bilgileri kaydetmek için az bakım gerektiren bir yol sunar. Genellikle e-posta iletilerinde gönderilen, koridor sohbetlerinden bir araya getirilen veya kağıda yazılan bilgiler bunun yerine benzer bilgilerle aynı bağlamda bir wiki kitaplığına kaydedilebilir.

Wiki kitaplıklarının diğer örnek kullanımları beyin fırtınaları, tasarım üzerinde işbirliği, kullanım kılavuzu oluşturma, sahadan bilgi toplama, çağrı merkezi bilgilerini izleme ve bilgi ansiklopedisi oluşturmadır.