Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İlçemizde Meydana Gelen Asayiş Olayları
 
    22.01.2015-24.02.2015 TARİHLERİ ARASINDA TUTUKLANAN ŞAHIS BİLGİLERİ
 
ASAYİŞ VE ÇOCUK BÜRO AMİRLİĞİ
S.N.
ADI
TUTUKLANMA TARİHİ VE SEBEBİ
1
S.D
H.K
İ.Ç
23.01.2015 tarihinde ilçemiz kültür mahallesinde bulunan iki ayrı ikamette meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde; S.D isimli yaşı küçük şahıs yakalanmış ve yakalanan şahıs ile birlikte olayı gerçekleştirdikleri anlaşılan H.K, İ.Ç ve R.Ş isimli yaşı küçük şahıslarda aynı gün yakalanmış, S.D isimli şahsın üzerinden bir adet keski ve 1 adet bayan kol saati ele geçirilmiştir.  Meydana gelen iki ayrı ikametten hırsızlık olayları ile ilgili olarak hazırlanan 2015/66-2015/67 suç sayılı tahkikat evrakları ile birlikte savcılığa sevk edilen bahse konu 4 şahıs; çıkarıldığı mahkemece 24.01.2015 günü tutuklanarak Bitlis E Tipi Cezaevine teslim edilmiştir.
2
M.N.
15.06.2014 günü meydana gelen Evden Hırsızlık ve 08.08.2015 günü meydana Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapma olayları ile ilgili olarak; parmak izi inceleme sonucunda M.N isimli şahsın parmak izleri ile uyumlu olduğu tespit edilmesi üzerine bahse konu şahıs 29.01.2015 günü ikametinde yakalanmış, ayın gün çıkarıldığı adli makamlarca Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak-Evden Hırsızlık suçlarından tutuklanmıştır.
3
Z.K.
15.06.2014 günü meydana gelen Evden Hırsızlık ve 08.08.2015 günü  meydana Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapma olayları ile ilgili olarak; parmak izi inceleme sonucunda M.N isimli şahsın parmak izleri ile uyumlu olduğu tespit edilmesi üzerine bahse konu şahıs 29.01.2015 günü ikametinde yakalanmış, yapılan savcılık sorgusunda bahse konu olayı Z.K isimli şahıs ile gerçekleştirdiğini itiraf etmiş, aynı gün Z.K isimli şahıs da yakalanmış ve çıkarıldığı adil mercilerce Evden Hırsızlık suçlarından tutuklanmıştır.
4
C.T
19.12.2014 tarihinde ilçemiz Tatvan Devlet Hastanesinde meydana gelen açıktan hırsızlık olayında güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda olayı gerçekleştirdiği tespit edilen C.T. isimli şahıs; yapılan çalışmalar neticesinde 20.02.2015 günü ekiplerimizce yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Bitlis E Tipi Ceza ve İnfaz kurumuna teslim edilmiştir.
5
H.K
Hakkında Borçlunun Ödeme Şartının İhlali suçundan aranma kaydı bulunan H.K. isimli şahıs, 30.01.2015 günü yakalanmış ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak Bitlis Açık Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edilmişitr.
6
Ö.N ve E.U
06.02.2015 günü idaremiz sahil mahallesi Yaşam AVM arkasında silah sesi duyulması üzerine ekiplerimizce olay yeri  ve çevresinde yapılan araştırmalar neticesinde; 13 KA 490 plaka sayılı araç içerisinden ateş edildiği, bahse konu aracın Cumhuriyet Caddesi üzerine park edildikten sonra içerisinde bulunan 3 kişinin yaya olarak Güzelyalı Caddesine doğru hareket ettikleri tespit edilmiş ve bahse konu şahıslar güzelyalı caddesi üzerinde durdurulmuş, yapılan üst aramalarında; Ö.N isimli şahsın üzerinden adına kayıtlı GLOCK marka tabanca, E.T isimli şahsın üzerinden ruhsatsız Browning marka tabanca çıkmıştır. Bahse konu şahıslara 6136 SKM suçundan işlem yapılmış, ruhsatsız tabancaya el konulmuş ve şahıslar ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştır.
7
E.Ç
26.01.2015 tarihinde Devlet Demiryolları Lojmanları önünde çevreye rahatsızlık veren şahıslar olduğu ihbarı alınması üzerine bahse konu yere ekiplerimiz intikal etmiş, çevrede yapılan araştırmada 72 EP 672 plaka sayılı Hyundai Accent marka araç ve içerisinde  bir erkek şahıs görülmüş, E.Ç isimli şahsın üst aramasında 5gr. uyuşturucu madde ve araç içerisinde 1 adet Beretta marka tabanca bulunmuştur. Şahsa 6136 SKM suçundan işlem yapıldıktan sonar uyuşturucu maddedende işlem yapılmak üzere KOM Grup Amirliğine teslim edilmiştir.
 
 
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu